Cummins 6BTA5.9-GM120
Pitaj za cenu
FavoriteOmiljeno
shareDio
Save searchSačuvaj pretragu
Štampaj
INFO
Grupa proizvoda
Kargo motori
Brend/Model
Cummins 6BTA5.9-GM120
Godište proizvodnje
2016
Dodatne opcije
Novo/nekorišćeno
Zemalja
Kina
Opšta ocena
1
Mascus ID
97828F6C
DETALJI
Evidencija svih servisa
Da
Zemlja proizvodnje
Sjedinjene Američke Države
Ostale informacije
Engine model 6BTA5.9-GM120 Engine type 6 Cylinders in Line Displacement 5.9 L Rated Power (KW@RPM) 120 kW/161HP @ 1800rpm Standby Power (KW@RPM) 132 kW/177HP @ 1800rpm Cummins diesel engine 6BTA5.9-GM120 Technique Specification Bore*stroke 102mm * 102mm Intake method Turbocharged & Air-Air Inter-Cooled Fuel systeme BYC A Pump/GAC Governor Cooling method Fluid Cooling 10.4 L Governor Type Mechanical Control Idel Speed 950~1050 rpm Starting System Electrical Starting Motor 12V/24V Cummins diesel engine 6BTA5.9-GM120 Trade Information Warranty time 1year or 1500h Engine Size(L*W*H): 867mm*544mm*988mm Weight net 453 Kg Delivary port Shanghai Delivary time 15 working days Trade termes FOB/CIF/CNP Payement termes T/T,L/C All the spare parts for Cummins 6BTA5.9-GM120 are available;