Combilift C6000FSL / DIESEL / DUPLEX – 4100MM / 1400MM FORKS
FavoriteOmiljeno
shareDio
Save searchSačuvaj pretragu
Štampaj
INFO
Grupa proizvoda
Bočni viljuškari
Brend/Model
Godište proizvodnje
2019
Sati korišćenja
4428 h
Lokacija Mašine
27-225 Pawłów
Zemalja
Poljska
Mascus ID
254AFB00
CENA
Izaberi valutu:
Cena
Ne uključuje vratinog PDV-a
DETALJI
Tip motora
Dizel
Maksimalni kapacitet dizanja
6000 kg
Udaljenost centra gravitacije
600 mm
Maksimalna visina podizanja
4100 mm
Dizalica
1900 mm
Visina pogona
2950 mm
Stub za podizanje
Duplex
Dužina viljuškara
1400 mm
Transportna težina
9500 kg
Ostale informacije
Uwaga dla klienta ostatecznego: Looking for a reliable forklift? We are industry specialists! We specialize in the sale of high-quality forklifts, offering verified machines in excellent condition. Check out our offer and find the perfect equipment for your business! In this listing, we present: COMBILIFT C6000FSL – DUPLEX 4100mm – Year 2019 – 4428 MTH – DIESEL – FREE LIFT – POSITIONER – SIDELOADER – 1400MM FORKS – CONDITION: 5/5 This forklift is in excellent technical condition and ready for immediate use. Key Features and Technical Specifications: Model: COMBILIFT C6000FSL Year of manufacture: 06/2019 Lifting capacity: 6000 kg Operating hours: 4428 mth Mast type: Duplex Lifting height: 4100 mm Drive: Diesel Load center: 600 mm Total weight: 9500 kg Tires: Solid, superelastic tires in good condition Front tires: Superelastic – 8.25 R15 – 100% TREAD Rear tire: Superelastic – 315/70 R15 – 100% TREAD Dimensions: Overall height (collapsed mast): 2950 mm Fork length: 1400 mm Free lift: 1900 mm Total height (extended): 3200 mm Overall length: 4700 mm Overall width: 2300 mm Positioner width: 1320 mm Equipment: Lighting system Adjustable boom Pallet forks Fork positioner Operator cabin Side platforms – 1400 mm This forklift is the ideal solution for industries requiring efficient handling of long loads in narrow spaces, such as timber, steel, or pipe industries. Additional Features: Integrated multi-directional steering system Comfortable operator’s cabin High reliability for intensive use Perfectly suited for both outdoor and indoor warehouse operations Condition: Fully functional machine, regularly serviced, ready for immediate operation. We offer Europe-wide transport and include a free initial inspection with every purchase., SpecialEquipment: 3. Ventil, 4. Ventil, Arbeitsscheinwerfer hinten, Arbeitsscheinwerfer vorn, Heizung, Vollkabine, Klima, Vollfreihub, CE Zertifikat, Innenspiegel, Außenspiegel, Rundumleuchte, Scheibenwischer, OtherAttachments: Seitenschieber, Zinkenverstellgerät
FT LOGISTICS SP. Z O.O.
Łomno 15A 27-225 Pawłów Świętokrzyskie Poljska