ELEPHANT EPOG300BS-N
Godište proizvodnje
2025
Dodatne opcije
Novo/nekorišćeno
Lokacija Mašine
Grudziądz, kujawsko-pomorskie
Zemalja
Poljska
Opšta ocena
1
Mascus ID
1547461B
CENA
Izaberi valutu:
Cena
DETALJI
Broj internog magacina
002
Poslednja inspekcija
Odgovara sledećim mašinama
zalecany do koparek o wadze 20-35ton
Proizvodnja/Serijski broj
EPOG300BS-N
Radni pritisak
300 bar
Zahtevani hidraulični protok
280 l/min
Transportne dimenzije (DxŠxV)
1400 x 1200 x 1600 mm
Transportna težina
2100 kg
Zemlja proizvodnje
Poljska
Uslovi isporuke
EXW
Ostale informacije
Fabrycznie nowy, profesjonalny chwytak hydrauliczny model EPOG300BS-N. Jest to urządzenie zaprojektowane do najcięższych prac przeładunkowych, sortowania złomu, wyburzeń oraz prac leśnych na dużą skalę. Specyfikacja techniczna: Zalecana koparka: 20 – 35 ton Max rozwarcie szczęk: 2590 mm Ciśnienie robocze: 206 – 300 bar Przepływ oleju: 220 – 280 L/min Rotacja: dostępna rotacja hydrauliczna waga: 1926kg stal hardox 400 Brand new, industrial-grade EPOG300BS-N Hydraulic Grapple. This heavy-duty tool is engineered for large-scale demolition, scrap handling, and sorting operations. Designed for heavy excavators in the 20-35 ton range. Key Specifications: Max Jaw Opening: 2590 mm (2.59m) – ideal for oversized debris and logs. Operating Pressure: 206 – 300 bar for maximum clamping force. Oil Flow Requirement: 220 – 280 L/min for high-speed operation. Rotation: Full 360° hydraulic rotation for precise positioning. Carrier Weight: 20 – 35 tons.